Portál mojeBrno Top zajímavosti Brna Top zajímavosti Moravy

rozhledna Vladimíra Menšíka
Hlína u Ivančic

Rozhledna Vladimíra Menšíka se nalézá v obci Hlína, zhruba 6 km severně od Dolních Kounic, v nadmořské výšce 451 m (mapa). Byla otevřena v roce 2007 jako 222 druhá rozhledna v republice, na místě starší rozhledny, která byla pro špatný technický stav rozebrána v roce 1938.

rozhledna Vladimíra Menšíka

K vyhlídkové plošině 22 m vysoké rozhledny vede 110 dřevěných schodů. V mezipatrech jsou umístěny informační tabule ze života obce, a především tabule s fotografiemi vynikajícího herce a lidového vypravěče, po kterém dostala své pojmenování.

Rozhledna nabízí pohledy na krumlovské lesy, na Pálavské vrchy, a několikrát do roka jsou z ní k vidění dokonce dvě alpská pohoří - pohoří Schneeberg s nejvyšším vrcholem Klosterwappen (2076m), vzdálené asi 160 km vzdušnou čarou, a pohoří Totes Gebirge, s vrcholem Gross Priel (2515m), vzdálené dokonce 240 km.

Vstup na rozhlednu je za poplatek 10 Kč na osobu (rozhledna je hlídaná), dá se u ní zaparkovat asi 50 m od silnice, Na místě nečekejte možnost občerstvení, a co hůř, pokud máte pejska, musíte ho zanechat uvázaného pod rozhlednou.

Obec Hlína leží v atraktivním prostředí lesního komplexu Bučina a do části území zasahuje i přírodní park Bobrava. Náš tip na zajímavá místa v nedalekém okolí: Dolní Kounice - klášter (6km), Ořechov - památník RA (6km)

Klikněte na fotografii pro její zvětšení

rozhledna

fotografie ze života VM

rozhledna

fotografie ze života VM

rozhledna

dřevěné schodiště

rozhledna

výhled na jižní moravuPortál mojeBrno Top zajímavosti Brna Top zajímavosti Moravy

Copyright © 2007-2018, Jindřich Bíža
mail na autora webu   email

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain